Tokotulokset löytyvät tältä sivulta

TOKO-koe 2.6.2019 Sievi

Tuomari: Henna Hautakoski

Vastaava koetoimitsija: Tiina Kankaanpää

Liikkeenohjaaajat: Riikka Maijanen (ALO, AVO), Hanna Kankaanpää (VOI, EVL)

ALOKASLUOKKA
1. Bouvier SEONSE ZUPER SANKARI, Karoliina Järviaho 193,5 p, I-tulos, kp 
2. Dalmatiankoira O'ZONE URHO, Niina Liukkonen 182,5 p, I-tulos, kp
3. BESO BOCAN FELICITAS, Elinamari Kaurala 182 p, I-tulos, kp
4. Lyhytkarvainen saksanseisoja KATAJAKANKAAN VASILI, Riitta Rantala 173 p, I-tulos
5. Labradorinnoutaja SIIPIVEIKON NOUTAA NEVALLA, Sarianna Seppälä 160 p, I-tulos
6. Rottweiler FENBRASSEN ARIEL, Susanna Anttila 153 p, II-tulos
7. Tsekinpaimenkoira AJAWIXEN'S BOHEMIAN RHAPSODY, Katja Säilynkangas 136 p, III-tulos 
8. Bordercollie QUICK STAR ART INVINCIBLE DREAM, Irja Lapinoja 135 p, III-tulos
9. Berninpaimenkoira RONETTA'S EXCELLENT DIAMOND GIRL, Tiina Laakko 100 p, III-tulos

AVOIN LUOKKA
1. Berninpaimenkoira RONETTA'S DIAMOND GIRL, Tiina Laakko 263 p, I-tulos
2. Sileäkarvainen collie DOWNMOORE WHAT ABOUT ME, Essi Tabell209 p, III-tulos
3. Hovawart ANZIEHEND'S ESKO, Päivi Peltoniemi 203,5 p, III-tulos
4. Papillon NEELIS JOY OF JULIET, Emilia Leppälä 192 p, III-tulos

VOITTAJA
1. Sileäkarvainen collie DOWNMOORE WITHOUT REMORSE, Kaarina Pesonen 244,5 p, II-tulos

EVL
1. Belgianpaimenkoira malinois KUTINAN XUURVILI, Eija Heinonen 266 p, I-tulos
Australianpaimenkoira ROSEBAY FIRE STAR, Marianne Kaurala 191 p, -
Pitkäkarvainen collie MEININGIN KUKKURUKUU, Kaarina Pesonen 186,5 p, -
Labradorinnoutaja VAUHTIMETSÄN VALTTIKORTTI, Päivi Berg 154 p, -

Toko-koe 6.10.2018 Sievi
 

Tuomari: Tiina Laakko

Vastaava koetoimitsija. Henna Hautakoski

Liikkeenohjaaja: Alo/AVO Riikka Maijanen, EVL: Hanna Kankaanpää

 

ALO:

1. Irja Lapinoja ja Joyful Melody´s Fantastic Spirit 182p 1-tulos KP 

2. Nina Petäsnoro ja Dorsilla Lucille 162p 1-tulos TK1 

3. Susanna Anttila ja Fenbrassen Akira 154p 2-tulos

4. Minna Orava ja Emma-Kaarinan Luomi-Uniikki 152,5p 2-tulos 

5. Emilia Leppälä ja Neelis Joy of Juliet 151p 2-tulos 

 

AVO:

1. Essi Tabell ja Downmoore What About Me 275,5p 1-tulos

2. Halla Korpelin ja Harmaahurstin Gonsta 233p 2-tulos

 

EVL:

1. Sanna Raumala ja Ale Coq Vom Clan Derwolfe 252,5p 2-tulos

2. Eija Heinonen ja Kutinan Xuurvili 230,5p 2-tulos

- Kaarina Pesonen ja Meiningin Kukkurukuu 178p

Toko-koe 28.8.2018 Sievi

Tuomari: Henna Hautakoski

Vastaava koetoimitsija: Minna Levä 

Liikkeenohjaaja: Hanna Kankaanpää

Palkintojen jako kuvia fb-tapahtumassa TÄÄLLÄ!

ALO:

1. Iida Nivala ja Alpweiden elegant New Jacpot 192,5p 1-tulos KP  TK1

2. Päivi Peltoniemi ja Anziehend´s Esko 171p 1-tulos 

3. Nina Petäsnoro ja Dorsilla Lucille 168p 1-tulos

4. Eva-Lotta Halonen ja Marmotinas Yes Please 163p 1-tulos

5. Anna Minkkinen ja Nuutuksen Freia 158,5p 2-tulos

6. Riitta Arokallio ja Fabirron Eloise 151p 2-tulos

7. Mirva Niinimaa ja Nellysdiandra 150,5p 2-tulos

8. Minna Orava ja Emma-Kaarinan Luomi-uniikki 147p 2-tulos

9. Sari Eskelinen ja galdra´s Mind Bohemian Rhapsody 132,5p 3-tulos

AVO: 

1. Tiina Laakko ja Evergrey´s Ulrica 244,5p 2-tulos 

- Sirpa Saari  ja Nambervan Unodmiel 179,5p

- Tiina Rautaoja ja Myrsky (ohjaaja luopui)

Valkoistenpaimenkoirien rotumestaruus TOKO 27.9.2018 Sievi

Tuomari Kaarina Pesonen

Vastaava koetoimitsija: Eija Heinonen

Liikkeenohjaaja: Henna Hautakoski

Palkintojen jako kuvat fb tapahtumassa, muita kuvia täällä!

ALO:

1. Arja Rautiainen ja labrd u. Tähtiharjun Iltatuuli 174p 1-tulos

2. Emilia Leppälä ja pap n. Neelis Joy Of juliet 168,5p 1-tulos

3. Nina Perkkiö ja sk nout n. Happy Huligans Happy Heart 159,5 p 2-tulos

4. Tuula Tolonen ja esp.es. n. Canes Marinos Diosa 147,5p 2-tulos

5. Irja Lapinoja ja bc n. Joyful Melodys Fantastic Spirit 132,5p 3-tulos

AVO:

1. Annika Kuronen & bc u Hyperion 249p 2-tulos

VOI:

1. Niina Näppä & sk nout. Sileston Yleismis 225,5p 2-tulos

2. Mia Thel & valpai Soul´N Mate Illusia 210,5p 3-tulos

3. Satumarja Stenman & valpai n. Born to Win White Oodi 193p 3-tulos

EVL:

1. Eva-Lotta Halonen & bc n. Sanmar Pop 283,5p 1-tulos

2. Riikka Viinikka & valpai u. Kustom Karake´s So What 228p Vlkoistenpaimenkoirien ROTUMESTARI 2018 2-tulos

3. Eva-Lotta Halonen & shetl. n. Timjami 221,5 p 3-tulos

4. Marianne Kaurala & austrk. n. Rosebay Fire Star 212p3-tulos

- Jaana Janhunen & vlpai u. Safe Guardian´s Obedence Champion 115p 0-tulos

Toko-koe 28.6.2018 Sievi

Tuomari Henna Hautakoski

Vastaava koetoimitsija: Nina Saajossalo

Liikkeenohjaaja: Hanna Kankaanpää

 
Toko-koe 8.10.2017 Sievi

Tuomari Henna Hautakoski

Vastaava koetoimitsija Tiina Kankaanpää

Liikkeenohjaaja: Hanna Kankaanpää

Alokasluokka

1. Janica Niskala ja Nokkela Ihmeentekijä, 189p I-palkinto KP

2. Kaarina Pesonen ja Downmoore Without Remorse, 188p I-palkinto KP

3. Essi Tabell ja Downmoore What about me, 187p I-palkinto KP

4. Niina Liukkonen ja O´zone Shaman, 180,5p I-palkinto KP ja TK1

5. Eveliina Härkönen ja Rocbox Agatha, 125,5p III-palkinto

6. Emilia Leppälä ja Neelis Joy of Juliet, 115p III-palkinto

Avoin luokka

1. Janica Niskala ja Kessu, 301,5p I-palkinto, KP ja TK2

 

 

Voittajaluokka

1. Kaarina Pesonen ja Meiningin Kukkurukuu, 218,5p III-palkinto

- Anu Huotari ja Hardworker´s Aragorn, 173p

EVL

1. Marianne Kaurala ja Roseday Fire Star, 204p III-palkinto

Piirimestaruus TOKO-koe 3.9.2017 Sievi

Tuomari Tiina Laakko

Vastaava koetoimitsija Tiina Kankaanpää

Liikkeenohjaajat: Hanna Kankaanpää ja Riikka Maijanen 

Alokasluokka

1. Suhteellisen Villi, Katariina Moilanen 194,5 p I-tulos kp
2. Suhteellisen Vosu, Sari Heikkilä 187 p, I-tulos, TK1
3. Neelis Joy of Juliet, Emilia Leppälä 158 p, II-tulos
4. Tomeran Jippii, Niina Rautioaho 157 p, II-tulos
5. Taikatuokion Onnenhetki, Sofia Luoto 139,5 p, III-tulos

Avoin luokka

1. Judi, Liisa Paananen 244 p, II-tulos

Voittajaluokka

1. Meiningin Kukkurukuu, Kaarina Pesonen 246 p, II-tulos
2. Timjami, Eva-Lotta Halonen 235,5 p, II-tulos

EVL

1. Sanmar Pop, Eva-Lotta Halonen 274,5 p, I-tulos, PIIRIMESTARI 1
2. Timonan Xotic Xorro, Kaarina Pesonen 226 p, II-tulos, PIIRIMESTARI 2
3. Shadoway´s Second Story, Jenni Heikkinen 210 p, III-tulos

TOKO-koe 1.8.2017 Sievi

Tuomari Kaarina Pesonen

Vastaava koetoimitsija Leena Partanen

Liikkeenohjaaja EVL paikallaolo Tiina Kankaanpää ALO AVO EVL muut Henna Hautakoski

ERIKOISVOITTAJA-LUOKKA

BOREABRIE SIENNA narttu brienpaimenkoira / briardi, Puotiniemi Outi 144,50 p EVL

AVOIN LUOKKA

1. QTAMON PIED WAGTAIL uros shetlanninlammaskoira, Parkkila Mari 251,0 AVO 2

NITAMUKSEN ADA narttu sileäkarvainen noutaja, Takalo Marianne 189,50 AVO

ALOKASLUOKKA

1.SUHTEELLISEN VOSU narttu belgianpaimenkoira, malinois, Heikkilä Sari 177,5 ALO 1

2.BEWIN MAGICAL DEBUSSY uros bordercollie, Ronkainen Jenny 172,5 ALO 1 TK1

3.POWER DEE'S RAG DOLL narttu dobermanni. Kalapudas Nina 158,0 ALO 2

4.WILD FELLOW'S ROYAL MYSTIC uros walesinspringerspanieli, Lempiäinen Henna 144,0 ALO 2

5.GILLIAM'S GOLD SPECIAL narttu sileäkarvainen noutaja, Leskinen Ann 140,5 ALO 2

6.NELLYSDIANDRA narttu chihuahua, lyhytkarvainen, Niinimaa Mirva 134,0 ALO 3

CURATRIX'S ARES uros belgianpaimenkoira, tervueren, Kariniemi Susanna 97 ALO

TOKO- koe 3.7.2017 Sievi

Tuomari Henna Hautakoski

Vastaava koetoimitsija: Nina Saajossalo

Liikkeenohjaaja Riikka Maijanen

ALO

1. belg.mal. Kutinan Xalami, Leinonen Marja 187,5p ALO1 KP

2. sp Evergrey´s Ulrica, Laakko Tiina 174,5p ALO1

3. sp Evergrey´s Pnori, 160,5p ALO1

4. belg. terv. Artfulfox´s Loud Legend, Suontakanen Riina 157,5p ALO2

5. valpai Kowhai Urouge Miyagi, Silander Katja 141,5p ALO 2

AVO

1. valpai Rachel D´Blanco Perropastor, Silander Katja 201p AVO3

labr Jarlein Queen of Sun, Reis Jaana 165p AVO

VOI

1. sk collie Meiningin Kukkurukuu, Pesonen Kaarina 247,5p VOI2

schapendoes Scabbers Afrodita, Savilaakso Satu 142,5p VOI

beauceron Racron Fée, Silander Katja 120p VOI

EVL

briardi Boreabrie Sienna, Puotiniemi Outi 126,5p EVL

TOKO-koe 4.9.2016 Nivala

Tuomari Henna Hautakoski

Vastaava koetoimitsija Leena Partanen

Liikkeenohjaajat ALO AVO Riikka Maijanen, VOI EVL Hanna Kankaanpää

ALO:
1. lk hollp u Drak´era Blizzard, Parkkinen Kaisu 189p 1-tulos KP
2. sp n Mellakan Esla, Katariina Moilanen 181p 1-tulos KP
3. wcc u Hietamaan Anton, Satu Leppälä 178,5p 1-tulos
4. belg n Hukkarullan Huoleton, Nina Saajossalo 174p 1-tulos
5. belg n Suhteellisen Vosu, Sari Heikkilä 163p 1-tulos
6. dob n Power Dee´s Rag Doll, Nina kalapudas 162,5p 1-tulos
7. belg u Curatrix´s Ares, Susanna Karniemi 158,5p 2-tulos
8. valpai n Born to win White Oodi, Satumarja Stenman 153p 2-tulos
9. sil.nou n Gilliam´s Gold Leavings of the Wolf, Ann leskinen 153p 2-tulos
10. sp u Kuuhullun Harmaa hukka, Leena Tuovinen 139p 3-tulos

AVO
1. labr n Varjoahon Nasta Neiti, Sarianna Seppää 279,5p 1-tulos TK2
2. belg n Odora Van De Zwartwatersehoeve, Katariina Moilanen 234p 2-tulos
bc n Moptopias´s Kiss from a rose, Tiina Puttonen Ohjaaja luopui

VOI
1. novnou n Novamian Rose Moonstone , Anu Kivioja 262,5p 1-tulos
2. labr n Aurinkomyrskyn Baby-face, Sarianna Seppälä 254,5p 2-tulos
3. collie n Meiningin Kukkurukuu, Kaarina Pesonen 225,5 p 2-tulos

EVL
1. silnou n Filurin Flink, Piritta Pärssinen 211,5p 3-tulos
2. briardi n Boreabrie Sienna, Outi Puotiniemi 209,5p 3-tulos
3. labr n Middle River´s Gun Aurora, Jaana Ukkola 175p

Sponsorina kokeessa toimi Nivalan HalpaHallli. Suuret kiitokset! :)

TOKO-koe 2.4.2016  Kannus

Tuomari Allan Aula

Vastaava koetoimitsija Henna Hautakoski

 

Liikkeenohjaajat ALO AVO Tiina Kankaanpää VOI EVL Kaarina Pesonen

 

EVL

  1. Sileäkarvainen noutaja n Filurin Fink / Piritta Pärssinen 219p 3-tulos

  2. Bordercollie u Look Like Blaxing Beast / Saara Kangasniemi 207,5p 3-tulos

  3. Kultainennoutaja n Cosmona´s Mountain Rose / Tiina Suuronen 207p 3-tulos

 

VOI

  1. Bordercollie u Pikkupaimenen Time After Time / Milla Takalahti 223p 3-tulos

  • Saksanpaimenkoira n Kivivainion Tosca / Minna Varhama 162p

  • Novascotinnoutaja n Chaconne / Heli Nissilä 137p

  • Kääpiösnautseri u Pro Auctore Ecco Nigra / Kirsti Kauppi, Ohjaaja luopui

 

AVO

  1. Sileäkarvainen collie n Meiningin Kukkurukuu / Kaarina Pesonen 302p 1-tulos KP

  2. Länsigöötanmaanpystykorva u Kompiaisen Baras Kaveri / Sanna Vartiainen 249p 2-tulos

  3. Pitkäkarvainen collie u Hovihaukun Mister Black / Erkki Kangas 237,5p 2-tulos

  4. Kääpiösnautseri u Ugly Duckling´s Shadow Run Black / Kirsti Kauppi 212,5p 3-tulos

  • Jämtlannin pystykorva u Karukoivun Noble tenu / Maarit Mätäsaho 191,5p

  • Welsh Corgi Cardigan n. Honeysilk Oanna / Tytti Salonpää 162p

 

ALO

  1. Saksanpaimenkoira n Evergrey´s Leidi / Eija Lyyra 188p 1-tulos KP

  2. Belgianpaimenkoira groenendael n Qojotes Chocko Storm / Kaisa Yli-Parkas 180p 1-tulos KP

  3. X-rotu n Nelli / Hanna-Maria Karvinen 177p 1-tulos

  4. Australianpaimenkoira u Riekonhovin Iron Love / Milla Tuovinen 174p 1-tulos

  5. Labradorinnoutaja u Zarafina´s Ethan / Johanna Laitila 148p 2-tulos

  6. Sileäkarvainen collie n Meiningin Kipene / Saila Mäkikangas 144p 2-tulos

  7. Bordercollie u Look Like Spice of Life / Kaisu Pyykkö 141p 2-tulos

  8. Pitkäkarvainen collie u Ruffenuff Twenty Four Seven / Erkki Kangas 118p 3-tulos

  • Snautseri n Wanhan Purolan U-LLA-LLA / Niina Rahkonen 93,5p

 

Sponsoreina kokeessa toimivat Petpoint, Kokkola sekä Vauhtiraksu. Kennelkerhon väki kiittää sponsoreitaan :)

KeEski-Pohjanmaan kennelpiirin Piirinmestaruustokot 31.7.2015, Sievi
 

Tuomari Piritta Pärssinen

vastaava koetoimitsija Nina Saajossalo

 

liikkeenohjaajat EVL Henna Hautakoski, VOI AVO ALO Kaarina Pesonen

 

EVL

  1. Bordercollie Tending Neat /  Leena Partanen 283,5p 1-tulos  PM1

  2. Australianpaimenkoira n Hearthstone's U Bet Iam  / Hanna-Mari Laitala 275,5p 1-tulos TK4  PM2

  3. Bordercollie n Oakmeadow Unique One / Olli Hirvonen     268p 1-tulos

  4. Pk collie Timonan Xotic Xorro / Kaarina Pesonen 250p 2-tulos  pm3

  5. Belgianp.k.tervueren u Perfect Macho of Dark Brightness / Susanna Kariniemi 240p  2-tulos   

  6. Kultainennoutaja n Cosmona´s Mountain Rose / Tiina Suuronen 239,5p  2-tulos

  • Borderterrieri n Huhmarkankaan Flora / Martta Räisänen 141,5p 

  • Berninpaimenkoira Ronetta´s Charonjen Girl / Tiina Laakko 129p

  • Australian kelpie u Eyespy Yammy  / Tiina Rautaoja  108,5p 

 

VOI

  1. Valkoinenpaimenkoira u Kowhai Noname Warrior / Henna Hautakoski 192p 3-tulos

  • Lapinporokoira n Ihannniinku Aito Karhunkukka / Adalmiina Fordell 177p

  • Sk Collie Kangasvuokon  n Anemone / Marianna Häme  ohj.keskeytti

 

AVO

  1. Sileäkarvainen noutaja n Nitamuksen Ada / Marianne Takalo  170p  1-tulos

 

ALO

  1. Jämtlanninpystykorva u Karhukoivun Noble Tenu / Maarit Mätäsaho  184,5p 1-tulos  TK1 KP

  2. Saksanpaimenkoira n Evergrey´s Karonettas Girl  / Tiina Laakko  180p  1-tulos  TK1

  3. Mudi u Abrandos Ide- Oda / Anniina Saarikoski  164p 1-tulos

  4. Australianpaimenkoira n Sanjeet A la Nala Belita Corinna / Tiina Löfman  160,5p 1-tulos

  5. Saksanpaimenkoira n Athletic / Minna Piiponniemi  140p  2-tulos

Valkoistenpaimenkoirien rotumestaruustoko Nivalassa 16.5.2015
 

Lisää juttua blogissa!

 

Tuomari: Allan Aula

Vastaava koetoimitsija Henna Hautakoski

 

Liikkeenohjaaja ALO EVL Henna Hautakoski AVO VOI Kaarina Pesonen

Tulokset:

 

Alokasluokka:

  1. auskel u Dinais Moonraker, ohjaaja 198p, 1-tulos, KP

  2. valpai u Kustom Karake´s So What "Metku", ohjaaja Riikka Viinikka, Lahti, 196 p, I-tulos, KP, VUODEN TOKOTULOKAS 2015

  3. valpai u Joulumaan Canis Rex "Victor", ohjaaja Maarit Salla, Rovaniemi, 194 p, I-tulos TK1, KP

  4. sp n Swiipus Baileys Coffee, ohjaaja: Heli Putila, Oulainen 193p 1-tulos KP

  5. valpai n Safe Guardian´s Impossible Bitch " Riesa", ohjaaja Mervi Asp, Sipoo, 183 p, I-tulos, kp

  6. belg mali u Kutinan Wokaali, ohjaaja: Martta Räisänen, 180 p, 1-tulos KP TK1

  7. valpai n Mihela´s Krystal Moonlight "Luna", ohjaaja Erja Kiiskilä, Helsinki 168,5 p I-tulos

  8. Valpai n Rachel D´Blanco Perropastor "Suz",ohjaaja Katja Silander, Kaarina, 167,5 p, I-tulos

  9. valpai u Ferrow King z Rance Montara "Fero",ohjaaja Mari Markkula, Sievi, 165 p, I-tulos

 

 

Avoin luokka: (kaikki valkoisia paimenkoiria)

  1. Mihela´s Jewel, ohjaaja Katariina Seppälä, Espoo, 183 p, I-tulos, kp

  2. Bring It On My Fair Lady, ohjaaja Riikka Niinistö, Seinäjoki, 176 p, I-tulos

  3. Moonscape´s Velvet Kiss "Vinha", ohjaaja Halla Korpelin, Oulu, 165 p, I-tulos

  4. Kustom Karake´s Rocka "Rolla", ohjaaja Mikko Hasanen, Mikkeli, 164 p, I-tulos

  5. Presision Calamity Jane "Liitu", ohjaaja Mervi Heikkilä-Matinlauri, Oulainen, 157 p, II-tulos

  6. Joulumaan Ultima Thule Joe, ohjaaja Anita Hautamäki, Nuppulinna, 148 p, II-tulos

  7. Kowhai Luck Of Avatar "Cere", ohjaaja Katja Silander, Kaarina, 136 p, II-tulos

  8. Power Dog´s Highway To Hell, ohjaaja Anu Hyvönen, Hirvivaara, 111 p, III-tulos

 

 

Voittajaluokka:

  1. sp n Priamon mitali " Hopea ", ohjaaja: Ronja Rödingfrjord Isorehto 292p 1-tulos KP 

  2. valpai u Kowhai Noname Warrior "Woody", ohjaaja Henna Hautakoski, Nivala, 220 p, III-tulos

  3. x-rotu n. Seri, ohjaaja: Asta Rekilä, Kannus ??p

  4. novnou n. Juno-Juhekin Zelda, ohjaaja: Minna Pätsi, Arkala 136p 

 

 

Erikoisvoittajaluokka:

  1. sp u Hellraiser Orlando, ohjaaja Mia Thel, Kokkola 296p, 1-tulos, kp

  2. valpai u Moonscape´s Voice Of The Wolf "Velmu", ohjaaja Riikka Viinikka, Lahti, 281 p, I-tulos, kp ROTUMESTARI 2015 ja TUOMARIN SUOSIKKI

  3. lk holp n  Kare-Saran ötökkä, ohjaaja Hanna Suo 279p 1-tulos

  4. pk collie u Timonan Xotic Xorro, ohjaaja: Kaarina Pesonen. Nivala 259p 1-tulos

  5. auske u Eyespy Yammy, ohjaaja: Tiina Rautaoja, Kokkola 254p 2-tulos

  6. valpai u Mihela´s Jawahar "Jawa", ohjaaja Teija Heinonen, Nurmes, 215 p, III-tulos

  7. belg. terv. u Perfect Macho of Dark Brightnes, ohjaaja: Susanna Kariniemi, Sievi 178p

  8. borderter n. Huhmarkankaan Flora, ohjaaja: Martta Räisänen, Nivala 165p

  9. valpai u Gentle Miragle´s Arctic Snow "Kamu", ohjaaja Ronja Nieminen, Vantaa, 164 p

 

Joukkuekisan tulokset:

  1. Kustom Karake´s 640 pSo What, Rocka Rolla, Power Dog´s Highway to Hell, Moonscape´s Voice of the Wolf

  2. Mihela´s 566,5 pKrystal Moonlight, Jewel, Jawahar, Arctic Snow

  3. Kowhai 522,5 pRachel D´Blanco Perropastor, Luck of Avatar, Noname Warrior, 

  4. Joulumaa 359 p (ei ylempien luokkien koirakoita)Canis Rex Victor, Ferrow King z Rance Montara, Ultima Thule Joe, 

 

Lisäksi palkittiin pisimmältä saapuneet kilpailijat Erja Kiiskilä Helsingistä ja Katja Silander Kaarinasta

Sponsorina kokeessa toimi Berra. Suuret kiitokset isolle firmalle pienen seuran tukemisesta! :)

Sievin Kennelkerho

Sievin Kennelkerho on rekisteröity yhdistys, joka on toiminut jo vuodesta 1993. 
Olemme Kennelliiton jäsenyhdistys ja kuulumme Keski-Pohjanmaan kennelpiiriin. Lisäksi olemme Suomen Agilityliiton jäseniä. 

Nähdään Facebookissa

Sievin Kennelkerhon virallinen facebook-ryhmä, sekä toimikuntien omat sivut. Kysy treeniseuraa, tsekkaa tapahtumat.

  • s-facebook
Oikopolut