Siirry suoraan sisältöön

Vuosikokous

  • tehnyt
Vuosikokouksen palkintoja

Jälleen on pidetty Sievin kennelkerhon sääntömääräinen vuosikokous. Tällä kertaa kokous oli historiallinen siinä mielessä, että se pidettiin ensimmäistä kertaa omissa tiloissa, Sievän kerhotalossa <3 Paikalle oli saapunut parisenkymmentä jäsentä, joille kaikille johtokunta haluaa välittää kiitokset siitä, että seuran asiat kiinnostavat 🙂

Sihteeri Minna Junttila palkitsemassa vauoden 2016 valiolaatan saajaa Päivi Iivosta :)

Kokouksessa käytiin läpi sääntömääräiset asiat: tilinpäätös, toimintakertomus sekä toiminnantarkastajien lausunto. Näiden läpikäynnin jälkeen myönsi jäsenistö johtokunnalle vastuuvapauden, joka nuijittiin läpi komealla pj:n kultaisella kupilla 😉

Vuoden koira-kisan palkittuja ;)

Virallisemman osuuden jälkeen oli vuorossa Sievin kennelkerhon Vuoden koira-kisan palkintojen jako. Tuloksia oli lähetetty aivan mahtava määrä ja pisteiden laskussa sai olla tarkkana ku porkkana, jotta jokainen varmasti sai oikean tuloksen 😉 Tänä vuonna seura sai ilokseen jakaa kaikista lajeistaan niin Vuoden koira- kuin Vuoden tulokas tittelitkin sekä lisäksi muistaa neljää upeaa valiota! Vuoden koirakisan tulokset kokonaisuudessaan löydät täältä! 🙂

Vuoden THE TYYPIT <3

Tänä vuonna ensimmäistä kertaa, johtokunta halusi myös muistaa niitä henkilöitä, jotka tekevät sitä tärkeää työtä seuran eteen muutoin kuin kisaamalla omilla koirillaan 🙂 Äänivalta annettiin jäsenistölle ja sitä kautta saatiin kaikkien halukkaiden ääni kuulumaan 🙂 Yllä olevasta kuvasta voit tsekata kuka minkäkin tittelin tiukassa äänestyksessä itselleen sai! Jokainen on arvonimensä varmasti ansainnut ja sitä kautta lämpimän kiitoksen niin johtokunnalta kuin itse jäsenistöltä. Nyt ei sitten muuta kuin pökköä pesään kaudelle 2017 ja keräämään jäsenistön äänet 😉

Kiitos! <3 Tästä jatketaan hyvillä mielin kohti kevään ja kesän tapahtumia ja kursseja 🙂