Siirry suoraan sisältöön

Pikatiedote jäsenille!

  • tehnyt

Seuran kotisivuja on nyt päivitetty – ja päivitetään – ajantasalle hallin käyttöönoton yms. myötä. Pahoittelemme, että kaikkki sivut eivät ole vielä valmiina, mutta tärkeimmät ensin eikös niin? 😉

Tapahtumakalenteri-sivulta näette ajankohtaiset kurssit ja tapahtumat ja sivun alalaidasta löydätte kalenterin, jossa näkyvät kaikki seuran tapahtumat, kurssit, kausikorttilaisten “varmat” vuorot hallissa jne.

http://www.sievinkennelkerho.fi/arkisto

Sievä-välilehden alta löytyy varauskalenteri halliin. Varauskalenteri sivulta voitte varata 1-3h hallivuoroja. Huomioithan, että hallivuoro on varattava viimeistään 24h ennen vuoron alkua. Varauskalenteri sivulta löydätte myös kalenterin, jossa näkyvät kaikki hallin vuorot ja myös se milloin siellä on vapaata 🙂 Laitan tähän kuitenkin teille lyhyesti halliin varatut perusvuorot kennelkerhon osalta:

http://www.sievinkennelkerho.fi/book-online

MA

klo 18-19.30 Agility alkeisjatko 1-2/jatko 2-3

klo 19.30-21.00 Agilityn kisaavat/kisaamaan tähtäävät 1

TI

klo: 18-19.30 Agility jatko 1 (loppuu 14.2 jonka jälkeen tämä aika vapaa)

klo 19.30-21.00 Agility kisaavat/kisaamaan tähtäävät 2

KE

klo: 18-20 Varattu varma iltavuoro kausikorttilaisille

PAITSI

helmi-maaliskuussa joka toinen KE TOKO-SM ryhmä

huhti-toukokuussa joka toinen KE Agility SM ryhmä

TO

klo: 18-19 Tokoa pilkottuna (loppuu 16.2, jonka jälkee tämä aika vapaa)

klo: 19-20 Rallytoko alkeet 1 (loppuu 9.2, jonka jälkeen tämä aika vapaa)

klo: 20-21 Rallytoko kisaavat (loppuu 9.2, jonka jälkeen tämä aika vapaa)

16.3 ALKAEN klo 18-19.30 Rallytoko alkeet 2 (loppuu 20.4)

PE

vapaata koko päivä

LA

21.2, 4..2, 18.2 , 4.3 ,25.3, 8.4 ja 22.5 näyttelytreenit klo 10-11.30

SU

klo: 14-16 TOKO kausikorttilaisten varma vuoro

klo: 16-18 rallytoko kausikorttilaisten varma vuoro

klo: 18-20 agility kausikorttilaisten varma vuoro

Kausikortin sekä kurssipaikan hallissa vedettäville kursseille voitte ostaa kennelkerhon nettikaupasta:

http://sievinkennelkerho.suomalainenverkkokauppa.fi/

Huomioithan tämän ! Kurssit/kausikortti ostetaan suoraan verkkokaupastamme! Jäsenhintaisen kurssin saat ostettua rekisteröityneenä jäsenenä, kun sinut rekisteröidyttyäsi on liitetty jäsenryhmään. Liittäminen tapahtuu normaalisti vuorokauden kuluessa, mutta näin ensimmäisellä kerralla yritämme olla supernopeita ja hyväksyä kaikki jäsenet ennen kurssien julkaisua! Kurssit avataan myyntiin klo 16.00 lauantaina 14.1.2017 verkkokaupassa 🙂

HUOM! kausikortti ja agilityn omatoimiryhmät löytyvät “vain jäsenille” sivustolta.

Kausikortti oikeuttaa treenaamaan niin paljon kuin tahdot silloin kun hallissa ei ole muita varauksia tai siellä on kausikorttilaisille varattu “varma” vuoro. Kausikortti on henkilökohtainen. Agilityn omatoimitreenareita helpottaaksemme on sovittu, että hallissa saavat agilityesteet olla ratana tms. Sunnuntaisin klo 18-Tiistaisin kello 21 asti. Tällöin agilityn treenaaminen onnistuu myös yksin, kun esteitä ei tarvitse siirrellä. Jos treenaat agilityä muina aikoina, muista aina siivota esteet hallin seinustalle omalle paikalleen, jotta muiden lajien harrastajien ei tarvitse siirrellä agityn välineistöä.

Ennen hallivuorojen/ohjattujen koulutusten yms.alkamista, muistathan tsekata vielä Sievän säännöt, jotka on lähetetty kaikille jäsenille sähköpostitse. (Tulevat myös kotisivuille piakkoin 🙂 )

Hauskoja hallitreenejä toivotellen

Johtokunta